Aktualności

Powiatowa liga tenisa stołowego powiatu sępoleńskiego...

• autor: ligapowiatu, 2013-01-14 22:01
Powiatowa liga tenisa stołowego powiatu sępoleńskiego rusza!!!

W lidze udział bierze 6 drużyn: LZS Orzełek, LZS Orzeł Dąbrowa, Time Lubcza, LZS Płocicz, LZS Sitno i Sędziowie LP.

Zarząd Stowarzyszenia Liga Powiatowa – Amatorska Liga Piłki Nożnej Powiatu Sępoleńskiego, Bank Spółdzielczy w Więcborku oraz Wiadomości Krajeńskie są inicjatorami powiatowej ligi tenisa stołowego powiatu sępoleńskiego.

Główne założenia:

1.      Udział biorą zawodnicy poszczególnych drużyn LP w ilości 50 % zgłoszonej drużyny oraz pozostali zawodnicy

reprezentujący daną drużynę. Nie dopuszcza się zawodników grających w innych ligach tenisa stołowego.

2.      Mecze tenisa stołowego z udziałem 4 zawodników (możliwość zgłoszenia do 10 osób) odbywają się

w sołectwach każdej drużyny np. świetlicach wiejskich

3.      Termin rozgrywek – do końca lutego 2012r.

4.      Nagrody i puchary od głównych sponsorów LP zostały zapewnione.

Regulamin ligi tenisa stołowego drużyn uczestniczących w powiatowej lidze piłki nożnej powiatu sępoleńskiego.

I. Organizator:

Zarząd Stowarzyszenia Liga Powiatowa – Amatorska Liga Piłki Nożnej Powiatu Sępoleńskiego

II. Cel rozgrywek:

Liga organizowana jest dla wszystkich, którzy przez wspólna rywalizację w tenisa stołowego chcą

aktywnie spędzić czas wolny oraz podnieść swoje umiejętności biorąc czynny udział w przedsięwzięciu

rekreacyjno - sportowym.

III. Miejsce i czas zawodów:

Rozgrywki będą się odbywać w okresie  do końca lutego 2013r. w świetlicach wiejskich powiatu sępoleńskiego.

IV. Uczestnictwo:

1. Drużyna może składać się max z 10 zawodników.

2. Udział w meczu bierze 4 zawodników w jednej drużynie.

3. Uczestnicy zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania regulaminu.

4. Do gry w meczach ligowych dopuszczeni będą tylko i wyłącznie zawodnicy w stroju sportowym i obuwiu halowym.

5. Warunkiem uczestnictwa w lidze jest zgłoszenie (imię, nazwisko, adres, data urodzenia, telefon

kontaktowy kierownika drużyny, nazwa drużyny).

6. W przypadku nie stawienia się drużyny na mecz dwukrotnie w trakcie sezonu, zespół zostaje

zdyskwalifikowany, a wyniki spotkań tej drużyny jeżeli zostało rozegranych mniej niż 50% spotkań

z całego sezonu zostają anulowane, w przypadku powyżej 50% wszystkie zespoły otrzymują walkower

7. W trakcie trwania danej rundy nie można zmieniać przynależności do zespołu.

(Dany zawodnik może w trakcie jednej rundy występować wyłącznie w jednej drużynie)

8. Po zakończeniu zapisów organizator ustali kalendarz rozgrywek, który zostanie przekazany uczestnikom.

V. Zasady gry:

1. Liga rozgrywana jest systemem „każdy z każdym” bez rundy rewanżowej

2. Mecze rozgrywane będą zgodnie z obowiązującymi przepisami PZTS.

3. W meczu drużynę reprezentuje 4 zawodników grając po wcześniejszym losowaniu

4 pojedynki singlowe do 3 zwycięstw do 21 pkt oraz 1 pojedynek deblowy

po wytypowaniu dwóch zawodników danej drużyny również do 3 zwycięstw do 21 pkt.

4. Sędziami spotkań ligowych będą sami zawodnicy.

5. Przed każdą partią zawodnikom przysługuje dwuminutowa rozgrzewka przy stole.

VI. Klasyfikacja:

1. W lidze obowiązuje następująca punktacja:

a. Zwycięstwo - 2 pkt.,

b. Porażka – 0 pkt.

2. O kolejności miejsc w tabeli decyduje suma zdobytych punktów. W przypadku równej ilości

punktów uzyskanych przez dwie drużyny, decyduje:

a. Stosunek meczów między tymi drużynami,

b. Stosunek gier (partii),

c. Stosunek setów,

d. Większa liczba wygranych gier (partii).

3. Prowadzona będzie także klasyfikacja indywidualna na najlepszego zawodnika Ligi.

4. O kolejności w klasyfikacji indywidualnej zawodników decydują kolejno:

a. Liczba punktów (5 pkt – wygranie partii 3:0 w setach przez danego zawodnika, 4 pkt –

wygranie partii 3:1 w setach przez danego zawodnika, 3 pkt – wygranie partii 3:2 w setach

przez danego zawodnika 1 pkt - przegranie partii 2:3 w setach przez danego zawodnika, 0 pkt -

pozostałe przegrane, tj 1:3 i 0:3)

b. Liczba wygranych setów,

c. Liczba przegranych setów,

d. Stosunek „małych punktów”.

VII. Inne postanowienia:

1. Organizator nie ubezpiecza ligę od nieszczęśliwych wypadków w czasie odbywania rozgrywek.

Każdy zawodnik uczestniczy w lidze na swoja odpowiedzialność.

2. Zawodnicy są zobowiązani do posiadania własnych rakietek. Pozostały sprzęt zapewnia organizator.

3. Wyniki meczu gospodarz zobowiązany jest dostarczyć w czasie 48 godzin od meczu do

Prezesa LP Tomasza Fifielskiego w wersji papierowej lub elektronicznie skan protokołu na email: tomfif@wp.pl.

4. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu oraz rozstrzygania wszystkich spraw nie ujętych

w regulaminie przysługuje Zarządowi Stowarzyszenia Ligi Powiatowej – Amatorskiej Ligi Piłki